I Симпозиум "Современная диагностика и лечебная эндоскопия" 2007 г. Харьков
Рішення симпозіуму
1. Ширше застосовувати вторинну профілактику раку у хворих з передраковими захворюваннями.
2. Ширше вводити в практичну охорону здоров’я малоінвазивну хірургію, що дозволяє досягти значного економічного ефекту і швидкої реабілітації хворих.
3. Управлінням охорони здоров’я областей і великих міст – рекомендувати в зв’язку з тим, що більше 95% ендоскопів в розвинутих країнах є відеоендоскопами, рахуємо доцільним проводити закупки відеоендоскопів замість фіброволоконих апаратів. Це дозволить проводити навчання, контролювати якість виконання процедур, проводити діагностику злоякісних пухлин гастроінтестінального тракту на ранніх стадіях. Із зареєстрованих в Україні відеосистем найбільш доцільним є забезпечення лікувально-профілактичних закладів III рівня акредитації відеоендоскопами серії Olympus Evis Exera II або Fujinon серії 4400 з функцією електронної хромоскопії, лікувально-профілактичних закладів II рівня - відеоендоскопами Olympus V-150 або Fujinon серії 2200. Фіброволоконні ендоскопи доцільно закуповувати тільки в ті лікувально-профілактичні заклади, де інколи дослідження необхідно виконувати поза відділенням ендоскопії.
4. При проведенні дезінфекції і стерилізації переважно використовувати рідинні дезінфектанти і стерилізанти рекомендовані фірмами виробниками ендоскопів.
5. Частіше використовувати тотальну інтравенозну анестезію при проведенні діагностичної і лікувальної ендоскопії і особливо в педіатрії.
6. Рахуємо за доцільне об’єднувати ендоскопічні кабінети у відділення (районні, міжрайонні) з концентрацією персоналу та обладнання на одній базі, що дозволить підвищити якість обстеження та проведення дезинфекції ендоскопів.
7. По рекомендації професора Кріса Малдера із Університетської клініки Амстердаму “VU Medical Center” королівства Нідерландів необхідно розпочати застосовувати ентероскопію з використанням двухбалонних ентероскопів, як мінімум у п’ятьох великих містах України.