III Симпозиум "Современная диагностика и лечебная эндоскопия" 2009 г. Николаев

Рішення симпозіуму

1.    Тактика ведення хворих при епітеліальних неоплазіях шлунково-кишкового тракту повинна відповідати Міжнародній (Віденській) класифікації (по R.L. Schlemper з співавт., 2000 р.).

2.    Вважаємо пріоритетним проведення вторинної профілактики раку та створення програм скринінгу раку шлунково-кишкового тракту в Україні.

3.    Ендоскопічну поліпектомію вважати ефективним методом профілактики і лікування передракових станів товстого кишківника. При цьому користуватись класифікацією Kudo (1994 р.).

4.    При написанні протоколів ендоскопічних оглядів застосовувати термінологіюі принципи рекомендовані МСТ. Створити робочу групу по доповненню та адаптації версії МСТ 3.0 до України.

5.    При описанні пухлинних уражень стравоходу, шлунку і товстого кишківника користуватись Паризькою ендоскопічною класифікацією (2002 р.).

6.    Вважаємо за доцільне об’єднувати ендоскопічні кабінети у відділення (районні, міжрайонні) з концентрацією персоналу та обладнання на одній базі, а також об’єднувати ендоскопічні кабінети у відділення у ЛПЗ (згідно наказу МОЗ України від 23.02.2000 р. № 33) що дозволить підвищити якість обстеження та проведення дезінфекції ендоскопів.

7.    Для проведення очищення, дезінфекції та стерилізації ендоскопів, а також медичного інструментарію до них рекомендуємо застосовувати ферментативні детергенти Бодедекс Форте, Сайдезим, та дезінфектанти Cidex OPA, Nu Cidex, Korsolex baziс, Korsolex екстра, Korsolex plus, Секусепт актив, Anioxid 1000, тому що ці препарати добре вивчені, їх висока ефективність доведена і вони застосовуються у провідних західних країнах світу. Ці препарати рекомендовані до застосування виробниками ендоскопів та провідними ендоскопічними асоціаціями світу (Британською, Американською, Європейською, Німецькою, Французькою та іншими). Інші зареєстровані в Україні препарати досконало не вивчені, ефективність та вплив їх не доведена і вони не використовуються в розвинутих країнах.

8.    При описанні рефлюкс-езофагіту користуватись Лос–Анжелеською класифікацією (1994р.), а при наявності метаплазії у стравоході – Празькими (2004 р.) та Паризькими (2005р.) критеріями.

9.    Вважаємо за доцільне проводити закупки відеоендоскопів замість фіброволоконих апаратів. Це дозволить проводити навчання, контролювати якість виконання процедур, проводити діагностику злоякісних пухлин гастроінтестинального тракту на ранніх стадіях. Із зареєстрованих в Україні відеосистем найбільш доцільним є забезпечення лікувально-профілактичних закладів III рівня акредитації відеоендоскопами серії Olympus Evis Exera II або Fujinon серії 4400 з функцією Fice, лікувально-профілактичних закладів II рівня - відеоендоскопами Olympus V-150 або Fujinon серії 2200. Фіброволоконні ендоскопи доцільно закуповувати тільки в ті лікувально-профілактичні заклади, де інколи дослідження необхідно виконувати поза відділенням ендоскопії.

10.При підготовці пацієнтів до проведення колоноскопії використовувати препарати, що містять поліетиленгліколь (Ендофальк, Фортранс).

11.Вважаємо за доцільне збільшити термін спеціалізації по “Ендоскопії“ з 4 місяців до 6.

Материалы симпузиума опубликованы в  Украинском журнале малоинвазивной и эндоскопической хирургии №3, 2009 г.

У вас установлена устаревшая версия браузера

Браузер который вы используете не пригоден для просмотра данного сайта. Пожалуйста установите последнюю версию браузера: