Рішення VIII з’їзду громадської організації “ВСЕУКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ЕНДОСКОПІСТІВ УКРАЇНИ”, вересень 2021

Рішення VIII з’їзду громадської організації “ВСЕУКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ЕНДОСКОПІСТІВ УКРАЇНИ”, Курорт Коблево, Миколаївської області, 23-24 вересня 2021 р.

 

 1. Дотримуватись медичних стандартів «Ендоскопічні гастроінтестинальні втручання», що розроблені ГО «Всеукраїнська Асоціація Ендоскопістів» у 2018 році.

 2. Використовувати у своїй роботі класифікацію Kimura-Takemoto та Kyoto scoring system.

 3. Для підготовки пацієнтів до проведення колоноскопії дотримуватись рекомендацій ESGE (European Society of Gastrointestinal Endoscopy) 2019 р.

 4. При веденні пацієнтів з епітеліальними новоутворами товстої кишки дотримуватись стандартів та рекомендацій ESGE, а саме: Colorectal polypectomy and endoscopic mucosal resection (EMR): (ESGE) Guideline 2017 року та Endoscopic submucosal dissection: (ESGE) Guideline 2015 року.

 5. Поліпозиційну біопсію для оцінки за системами «OLGA»/«OLGIM» (оперативні системи оцінки гастриту) (в антральному відділі по малій і великій кривизні, куті шлунку, у тілі шлунку по великій і малій кривизні) для діагностики передракових змін слизової оболонки шлунка виконувати:

  1. у пацієнтів з ендоскопічними ознаками атрофії слизової оболонки шлунка за Kimura-Takemoto 03;

  2. у пацієнтів з обтяженим анамнезом що до раку шлунка у родичів першої лінії (мати, батько) та ендоскопічними ознаками за Kimura-Takemoto О2 та О3.

 6. При закупівлі ендоскопічного обладнання необхідно віддавати перевагу відеоендоскопічним системам з HD якістю зображення та LED джерелом світла.

  1. Системи мають комплектуватися ендоскопічним HD висококонтрастним медичним монітором (комплектація неспеціалізованими побутовими моніторами неприпустима), інсуфлятором СО2, електроаспіратором зі швидкістю потока не менше 40 л/хв та ендоскопічною іригаційною помпою.

  2. Відеогастроскоп для діагностичних та лікувальних ендоскопічних втручань повинен мати канал додаткової подачі води, що особливо важливо в ургентній ендоскопії.

  3. Відеоколоноскоп необхідно закуповувати з довжиною робочої частини не менше 1680мм. Використання колоноскопа з меншою довжиною значно обмежує можливості за умов незадовільної підготовки товстої кишки при ургентних ендоскопічних втручаннях та з часом сприяє виходу апарату з ладу через надмірні перегини тубуса безпосередньо біля блока управління. Інструментальний канал колоноскопа не може бути менше 3,7мм, канал додаткової подачі води обов’язковий.

  4. Бронхоскоп для ургентних обстежень та втручань повинен мати довжину робочої частини не менше 600мм та діаметр інструментального канала не менше 2,8мм.

  5. Електрохірургічний блок повинен обов’язково мати спеціалізовані режими налаштувань для гнучкої ендоскопії. Використання неспеціалізованих електрохірургічних блоків призначених для загальної хірургії, лапароскопії, урології та інш. неприпустиме через високий ризик перфорації стінки та неефективність невідповідного режиму коагуляції.

 7. Для проведення очищення ендоскопів, а також медичного інструментарію до них рекомендуємо застосовувати миючи засоби: Аніозим ДД1 UA, Аніозим сінержи 5, Бодедекс форте, Детросід та ЕндоКлінер.

 8. Для проведення очищення та попередньої дезінфекціїочищення ендоскопів, а також медичного інструментарію до них рекомендуємо застосовувати Аніозим ДД1, для очищення миючи засоби: Аніозим сінержи 5, Бодедекс форте, Детросід та ЕндоКлінер. Для проведення дезінфекції та стерилізації ендоскопів, а також медичного інструментарію до них рекомендуємо застосовувати препарати: надоцтової кислоти (Аніосепт актив, Секусепт актив, Acecide, Детро актив). Препарати глютарового альдегіду (з концентрацією не менше 2% в робочому розчину) Корзолекс екстра, Стераніос 20% застосовувати лише при машинній обробці в репроцесорі у відокремлених приміщеннях з достатньою припливно-витяжною вентиляцією. 

У вас установлена устаревшая версия браузера

Браузер который вы используете не пригоден для просмотра данного сайта. Пожалуйста установите последнюю версию браузера: