Решение XI симпозиума врачей-эндоскопистов Украины "Современная диагностическая и лечебная эндоскопия" 2019

Рішення XI симпозіуму лікарів-ендоскопістів України 

“Сучасна діагностична та лікувальна ендоскопія”

Курорт Коблево, Миколаївської області, 19-20 вересня 2019 р.
  1. Дотримуватись медичних стандартів «Ендоскопічні гастроінтестинальні втручання», що розроблені ГО «Всеукраїнська Асоціація Ендоскопістів» у 2018 році. 

  2. Використовувати у своїй роботі класифікацію Kimura-Takemoto та Kyoto scoring system.

  3. Колоноскопію виконувати відеоколоноскопами з високою роздільною здатністю (HD), а показник виявлення аденом при колоноскопії (ADR) повинен бути не менше 25 % для чоловіків і не менше 15% для жінок.

  4. Для підготовки пацієнтів до проведення колоноскопії дотримуватись рекомендацій ESGE (European Society of Gastrointestinal Endoscopy) 2019 р. 

  5. При веденні пацієнтів з епітеліальними новоутворами товстої кишки дотримуватись стандартів та рекомендацій ESGE, а саме: Colorectal polypectomy and endoscopic mucosal resection (EMR): (ESGE) Guideline 2017 року та Endoscopic submucosal dissection: (ESGE) Guideline 2015 року.

  6. Вважаємо за доцільне проводити закупки репроцесорів (миючих машин для дезінфекції).

  7. Для проведення очищення ендоскопів, а також медичного інструментарію до них рекомендуємо застосовувати Аніозим ДД1, Аніозим XL3, Аніозим синерджі, Сайдезим, Гігазим, Аніосепт актив, Аніоксид 1000, Секусепт актив. 

  8. Для проведення дезінфекції та стерилізації ендоскопів, а також медичного інструментарію до них рекомендуємо застосовувати препарати: надоцтової кислоти (Аніосепт актив, Аніоксид 1000, Секусепт актив) та ортофталевого альдегіду (Сайдекс ОПА). Препарати глютарового альдегіду (з концентрацією не менше 2% в робочому розчины) Сайдекс, Бодедекс форте Корзолекс екстра, Стераніос, застосовувати лише при машинній обробці в репроцесорі у відокремлених приміщеннях з достатньою припливно-витяжною вентиляцією. 

  9. При закупівлі ендоскопічного обладнання перевагу віддавати відеосистемам HD – рівня для виявлення онкопатології на ранній стадії. 

 

Президент ГО “Всеукраїнська Асоціація ендоскопістів”, д. мед. н. В.І.Нікішаєв 

Секретар ГО “Всеукраїнська Асоціація ендоскопістів”, к. мед. н. В.В.Бойко

 

 

У вас установлена устаревшая версия браузера

Браузер который вы используете не пригоден для просмотра данного сайта. Пожалуйста установите последнюю версию браузера: