Решение X Симпозиума "Современная диагностическая и лечебная эндоскопия"

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ВСЕУКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ

ЕНДОСКОПІСТІВ»

 

Рішення X симпозіуму лікарів-ендоскопістів України  

“Сучасна діагностична та лікувальна ендоскопія”

м. Коблево, Миколаївської області, 13-14 вересня 2018 р.  1. Враховуючи загрозливу ситуацію в Україні щодо раку шлунково-кишкового тракту вважаємо пріоритетним створення на 2019-2020 рік під егідою МОЗ України за участю ГО «Всеукраїнська Асоціація Ендоскопістів» національних програм скринінгу по колоректальному раку та раку шлунку в Україні.

  2. Для введення в дію програми скринінгу по колоректальному раку та раку шлунку необхідно створити скринінгові центри по всій Україні, оснастити їх обладнанням та інструментарієм. Окрім того для виконання ендоскопічної резекції слизової та дисекції підслизової оболонки необхідно створити 5-6 центрів в Україні.

  3. Дотримуватись медичних стандартів «Ендоскопічні гастроінтестинальні втручання» що надруковані ГО «Всеукраїнська Асоціація Ендоскопістів» у 2018 році.

  4. Створити робочі групи з експертів для опрацювання та розробки національних рекомендацій по веденню пацієнтів з епітеліальними новоутворами товстої кишки на 2019 рік, що будуть ґрунтуватись на принципах доказової медицини, з урахуванням сучасних міжнародних рекомендацій.  

  5. Проведення скринінгової колоноскопії проводити відеоколоноскопами з високою роздільною здатністю (HD), а показник виявлення поліпів при колоноскопії (ADR) у лікарів ендоскопістів, які будуть займатися скринінгом повинен бути не менше 25 % для чоловіків і не менше 15% для жінок.

  6. При введені пацієнтів із епітеліальними новоутворами товстої кишки дотримуватись стандартів та рекомендацій Європейського товариства гастроінтестинальної ендоскопії – European Society of Gastrointestinal Endoscopy (ESGE), а саме: Colorectal polypectomy and endoscopic mucosal resection (EMR): (ESGE) Guideline 2017 року та Endoscopic submucosal dissection: (ESGE) Guideline 2015 року.

  7. Для підготовки пацієнтів до проведення колоноскопії дотримуватись рекомендацій Європейського товариства гастроінтестинальної ендоскопії - ESGE.

  8. При закупівлі ендоскопічного обладнання перевагу віддавати відеосистемам HD – рівня для виявлення онкопатології на ранній стадії, та проводити закупівлю тих апаратів, що зареєстровані в Україні та в офіційних дилерів в Європі.

  9. Для проведення очищення, дезінфекції та стерилізації ендоскопів, а також медичного інструментарію до них рекомендуємо застосовувати Аніозим ДД1, Аніозим синерджі, Бодедекс форте, Гігазим, Сайдезим, Аніозим XL3, Аніосепт актив, Аніоксид 1000, Секусепт актив,  Сайдекс ОПА, Корзолекс плюс, , Nu Сайдекс,Президент ГО “Всеукраїнська Асоціація

Ендоскопістів”, д. мед. н                                                 . В.І.Нікішаєв

 

Секретар ГО “Всеукраїнська Асоціація

Ендоскопістів”,  к. мед. н.                                                      В.В.Бойко


У вас установлена устаревшая версия браузера

Браузер который вы используете не пригоден для просмотра данного сайта. Пожалуйста установите последнюю версию браузера: