Решение VIII симпозиума “Современная диагностическая и лечебная эндоскопия”

Рішення симпозіуму лікарів-ендоскопістів України

“Сучасна діагностична та лікувальна ендоскопія”

м. Коблево, Миколаївської області, 8-9 вересня 2016 р.

 1. Враховуючи загрозливу ситуацію в Україні щодо раку шлунково-кишкового тракту, вважаємо пріоритетним створення національної програми скринінгу.

 2. Всі розпорядження МОЗ України щодо ендоскопічної служби, бажано обговорювати з Асоціацією, враховуючи рішення симпозіумів та з’їздів.

 3. При закупівлі ендоскопічного обладнання перевагу віддавати відеосистемам HD-рівня для поліпшення виявлення онкопатології на ранній стадії. Назріла необхідність припинити придбання фіброволоконної чи відео ендоскопічної техніки не HD рівня.

 4. Для виконання ендоскопічної резекції та дисекції слизової та підслизової оболонки необхідно створити 5 – 6 центрів в Україні, оснастити їх обладнанням та інструментарієм, куди будуть направлятись пацієнти для виконання цих малоінвазивних ендоскопічних втручань.

 5. На сьогодні, за відсутності в Україні програми скринінгу раку верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, дотримуватись рекомендацій – MAPS 2011 року (Management of precancerous conditions and lesions in the stomach).

 6. Дотримуватись рекомендацій Endoscopic submucosal dissection: European Society of Gastrointestinal Endoscopy (ESGE) Guideline 2015 року.

 7. Для підготовки пацієнтів до проведення колоноскопії дотримуватись рекомендацій Європейського товариства гастроінтестинальної ендоскопії.

 8. При виконанні колоноскопії проводити виявлення уражень ТК за допомогою тотальної хромоскопії з індигокарміном.

 9. Показник виявлення поліпів при колоноскопії (ADR) у лікарів ендоскопістів, які займаються скринінговою колоноскопією повинен бути не менше 25 % у чоловіків та 15% у жінок.

 10. Ендоскопічну поліпектомію, ендоскопічну резекцію та дисекцію слизової та підслизової оболонки вважати ефективними методами профілактики і лікування передракових станів товстого кишківника.

 11. Всі утворення в правій половині ТК і аденоми в усіх відділах ТК – підлягають видаленню. EMR рекомендується для аденом ≥ 6 мм і для поверхневих уражень поглибленого типу (типу 0-IIc), навіть тоді, коли вони ≤ 5 мм.

 12. При виявленні складних для видалення утворень, лікар, який проводив обстеження повинен запрошувати на консультацію більш досвідчених колег для вирішення питання щодо способу видалення пухлин, або направляти пацієнтів в інші ЗОЗ до фахівців, які володіють технікою видалення великих пухлин.

 

У вас установлена устаревшая версия браузера

Браузер который вы используете не пригоден для просмотра данного сайта. Пожалуйста установите последнюю версию браузера: