Научно-практическая конференция "Современная диагностика и лечебная эндоскопия" 2006 г. Киев

Рішення конференції

1. При написанні протоколів ендоскопічних оглядів застосовувати термінологіюі принципи її використання, рекомендовані МСТ.

2. При описанні рефлюкс-езофагіту користуватись Лос–Анжелесською класифікацією (1994р.), а при наявності метаплазії у стравоході – Празькими (2004 р.) та Паризькими (2005р.) критеріями.

3. При описанні пухлинних уражень стравоходу, шлунку і товстого кишківника користуватись Паризькою ендоскопічною класифікацією (2002 р.).

4. Тактика ведення хворих при епітеліальних неоплазіях шлунково-кишкового тракту повинна відповідати Міжнародній (Віденській) класифікації (по R.L. Schlemper з співавт., 2000).

5. Вважати приоритетним проведення вторинної профілактики раку шлунково-кишкового тракту.

 

6. Ендоскопічну поліпектомію вважати ефективним методом профілактики і лікування передракових станів шлунку. При цьому враховувати наступне:

 

Ø хворі з гіперпластичними поліпами розміром менше 5 мм повинні знаходитись під динамічним ендоскопічним контролем (не рідше 1 раз в 6 місяців);

 

Ø аденоматозні поліпи навіть невеликих розмірів, підлягають ендоскопічному видаленню, оскільки відносяться до абсолютно передракових станів;

 

Ø поліпи що досягають розмірів (20-30 мм) при товщині ніжки не більше 15 мм, повинні підлягати ендоскопічному видаленню в умовах хірургічного стаціонару лікарем-ендоскопістом високої кваліфікації, що володіє методами ендоскопічного гемостазу та має необхідне технічне оснащення;

 

Ø поліпи великих розмірів (більше 30 мм) на широкій основі, або на товстій ніжці (більше 15 мм), а також малігнізовані поліпи повинні видалятись хірургічним шляхом.

 

7. Широко впроваджувати в практику методи малоінвазивної хірургії, що дозволить досягти значного економічного ефекту та сприятиме швидкій реабілітації хворих.

8. Вважати за доцільне застосування тотальної інтравенозної анестезії при проведенні діагностичної та лікувальної ендоскопії, особливо в педіатрії.

9. Існуючим кафедрам ендоскопії розробити нові програми навчання та атестації по гастроінтестінальній ендоскопії з урахуванням світового досвіду та узгодженням їх з Асоціацією лікарів-ендоскопістів України.

10. В зв’язку з тим, що більше 95% ендоскопів в розвинутих країнах є відеоендоскопами, рахуємо доцільним проводити закупки відеоендоскопів замість фіброволоконих апаратів. Це дозволить проводити навчання, контролювати якість виконання процедур, проводити діагностику злоякісних пухлин гастроінтестінального тракту на ранніх стадіях. Із зареєстрованих в Україні відеосистем найбільш доцільним є забезпечення лікувально-профілактичних закладів III рівня акредитації відеоендоскопами серії Olympus Evis Exera II або Fujinon серії 4400 з функцією електронної хромоскопії, лікувально-профілактичних закладів II рівня - відеоендоскопами Olympus V-70 або Fujinon серії 2200. Фіброволоконні ендоскопи доцільно закуповувати тільки в ті лікувально-профілактичні заклади, де інколи дослідження необхідно виконувати поза відділенням ендоскопії.

 

11. Рахуємо за доцільне об’єднувати ендоскопічні кабінети у відділення (районні, міжрайонні) з концентрацією персоналу та обладнання на одній базі, що дозволить підвищити якість обстеження та проведення дезинфекції ендоскопів.

 

12. В зв’язку з недостатнім оснащенням обласних і Київських центрів по лікуванню шлунково-кишкових кровотеч та лікарень швидкої допомоги вважаємо доцільним забезпечити ці лікувальні заклади ендоскопічним обладнанням (відеогастроскопи, відеоколоноскопи, фіброгастроскопи, фіброколоноскопи, відеодуоденоскопи, фібробронхоскопи, ентероскопи, ендоскопічні електрохірургічні блоки, аргоно-плазмові коагулятори, інструметарій, миючі машини для дезинфекції ендоскопів).

Материалы конференции

У вас установлена устаревшая версия браузера

Браузер который вы используете не пригоден для просмотра данного сайта. Пожалуйста установите последнюю версию браузера: